info@mdclearx.com

MDCLEARx OZONİZE ZEYTİNYAĞI

Home / MDCLEARx OZONİZE ZEYTİNYAĞI

Ozonize zeytinyağı, cilt bakımında yüzyıllardır kullanılan zeytinyagının yeterli süre ozonlanması sonucu elde edilir. “Ozonize Zeytinyağı”, yıllar içinde hasarlanmış cildinizin bakımı için gereken oksijenitasyon-antiaging-rejenerasyon ve antioksidan aktivite gösterdiğini biliyor muydunuz?

Ozonize zeytinyağı ile cilt bakımında bir yenilik!

OZONİZE YAĞLAR NASIL BİR ÜRÜNDÜR VE NEDEN YARARLI ETKİLER GÖSTERİR

Nobel tıp ödülü sahibi Dr.Otto Warburg bir çok rahatsızlığın kökeninde dokularda OKSİJEN EKSİKLİĞİ olduğunu iddia ederek bir çok bilim insanını şaşırtmıştır.  Aktiflenmiş oksijen (ozon) ve yüzyıllardır cilldimizi beslediği bilinen esansiyel yağlar içeren  “ozonize yağlar”, vücudumuzun en büyük organı olan cildimizdeki oksijen eksikliğini düzeltmek için en ideal kozmetik ürünlerden biridir.

Ozonize yağlar denince ozonun yağın içine konulması sonrası elde edilen ürün olarak anlaşılmamalıdır. Esansiyel yağların içinden ozon gazı belli bir süre geçirilmesi olayına Ozonolizis denmektedir. Bu işlem sonrası yağların yapısı değişmekte;  ozonid, peroksit ve aldehit yapısında cildimize tamamen uyumlu yeni maddeler oluşmaktadır. Ozon yağının vücudumuza faydalı etkilerini bu maddeler oluşturmaktadır.

Ozon normalde çok hızlı (50 ) dk içinde tamamen bozulurken, ozonize yağlarda ozon gazı ozonid-peroksit-aldehit şeklinde çok uzun süre stabilize olmaktadır. İyi ozonize edilmiş zeytinyağı  buzdolabında saklanırsa  10 yıl etkisini devam ettiren ozonidleri bünyesinde taşıyabilmektedir.

Ozonize yağlar bize  cildimiz, agız-dudak gibi mukoza alanlarımız ve genital bölgemizde oluşan bir çok sorunlarımız için ideal imkan sağlamaktadır.

 

Ozonize Zeytinyağı

Ozonize Zeytinyağının Cilde Etkisi Oldukça Güçlüdür.

İyi üretilmiş bir ozonize zeytinyağı cilt bakımında oldukça ekonomik ve yenilikçi bir yaklaşım.

MDClearx ozonize zeytinyağının içinde asılı olan aktif oksijen molekülleri sayesinde;

Yıllar içinde yıpranmış yüz, ellerimizin ve diğer vücut bölgesi cildimizi bebeksi ve parlak bir cilde dönüştürebildiğini,

Kırışıklıkların gittikçe yumuşayabildiğini, sağlıklı ve revitalize bir cilt haline gelebildiğini,

Yıpranan, incelen ve yaşlılık lekeleri görülen ya da soğukta çatlayan yüz ve ellerimizin oldukça nemlenebildiğini, daha yumuşak hale gelebildiğini

Lazer epilasyon, mikroiğne ve mezoterapi gibi uygulamalar sonrası hasarlanan, kızarıklık görülen yüz ya da başka vücut bölge cildimize modern ilaçların yanında faydalı etkileri olduğunu görebilirsiniz.

MDCLEARx Aktif Oksijenli Zeytinyağı, organik sızma zeytinyağına ozon akımı sonucu üretilmiştir.

Sertifikalı organik maddeler: Sadece % 100 organik, cilde çok etkili, soğuk preslenmiş ve asitliği 0.09 olan yağı kullanıyoruz.

Yüksek saflıkta soğuk ozon üretimi: MDCLEARx sadece tıbbi dereceli oksijen ve ultra saf ozon kullanır

Cam ambalajlama: Plastik gövdelerden BPA karışımı veya zamanla plastik parçalanması riski yoktur.

Saf: Dolgu maddeleri, stabilizatörler, GDO’lar, koruyucular veya bağlayıcılar yoktur. Güvenli ve saftır.

% 100 doğal ve güvenli: Gizli içerik yoktur.

İçerik: Olea Europaea (zeytinyağı), Aktif Oksijen (Ozon)

Kullanım Şekli : Genel olarak etkilenen bölgeye günde iki veya üç kez uygulayın. MDCLEARx Aktif Oksijenli Zeytinyağı uygulandığında cildiniz tarafından emilir. Süreci hızlandırmak için, masajla sürülen bölgeyi ovalayın.

Dikkat edilecek durumlar: Hastalıklarda kullanımda mutlaka doktora danışılmalıdır.

Saklama koşulları : MDCLEARx Ozonize Zeytinyağını buzdolabında muhafaza edilmesi (+4 0C) kullanım ömrünü 24 aya kadar uzatır. 3 ay içinde tüm ürünü kullanmayı planlıyorsanız, oda ısısında muhafaza edebilirsiniz.

Kullanım alanları:

 • Antiaging ve cildin nemlendirilmesi
 • Lazer epilasyon sonrası cildin kozmetik bakımı
 • Dövme silme ya da damar lazer işlemi sonrası cildin kozmetik bakımı
 • Saç bölgesi sorunları ve saçın beslenmesi.
 • Bayanlarda genital bakım ve vulvovajinal bölgenin temizlenmesi.
 • Ayak bakımı (manikür-pedikür, toplu girilen havuz sonrası bakım)
 • Diş eti bakımı
 • Ağız içi bakımı
 • Kaş, dudak ve gözde kalıcı makyaj (kozmetik dövme) işlemi sonrası deri bakımı
 • Diaper dermatitinin (Pişik) kozmetik bakımı
 • Hemoroid, anal fissür ve hiperemi-kaşıntı bakımı

durumlarında “faydalı etkileri” bulunmaktadır.

Kullanım şekli :

Deri bölgesine genellikle günde iki kez uygulanır. Masaj yapılabilecek bölgelerde parmak uçları ile yedirerek uygulanır.

Hasarlanmış cilt bölgeleri normal hale gelinceye kadar günde 3 defa 7-15 gün uygulanabilir.

Agız içi bölgesi kullanımda günde 3-4 kez 7-10 gün süre ile damlatılır.

Göz bölgesine sürülmez.

 

Ayrıntılı Bilgiler:

Tibbi ozon gazının;

 • Bakteri, virüs ve parazitler üzerine antiseptik etki gösterdiği,
 • Yüzeyel cilt yaraları ve yanıkları, diyabet ve dolaşım bozukluğuna bağlı yaralarda doku oksijenizasyonunu artırarak iyileştirici etkileri olduğu,
 • Antioksidan sistemi tetikleyerek detoks etki oluşturduğu,
 • Şişmanlık-selulit üzerine olumlu etkileri olduğu,
 • İmmun sistemi düzenleyici etkileri bilimsel olarak ortaya konmuştur.

Zeytinyağı ise içerdiği yüksek oranda sabunlaşmayan maddeler (unsaponified fraction), oleik asit, palmitik asit, linoleik asit, oleuropein, A, D, E vitaminleri, mineral tuzları, fitosterol ve squalen gibi maddeler içermesi nedeniyle kozmetik, antiaging ve dermakozmetik ürünlerde en çok kullanılan yağlardan biridir

Zeytinyağının ayrıca antiinflamatuvar ve analjezik etki gösteren oleokantal içermesi ekzema, sedef, yanık, cilt irritasyonu kaşıntı ve inflamatuvar ağrı durumlarında tamamlayıcı ajan olarak kullanılmasına yol açmaktadır.

Zeytinyagı deride epidermisi koruyucu ve nemlendirici özellik göstermektedir.Banyo suyuna eklenmesi cilde inanılmaz esneklik kazandırmakta, ayrıca masaj sırasında kas ve sinirlerin gevşemesi amacıyla cilde sıklıkla uygulanmaktadır.

Zeytinyagı kadınların vulvovajinal bölgesi içinde uyumlu bir kozmetik yağdır. Kuru vajinanın nemlendirilmesinde ve kayganlaştırılmasında da kullanılabilmektedir.

Yukarıdaki özellikleri nedeniyle zeytinyağı sabun, krem, pomad, losyon, vücut sütü, vücut yağı, güneş koruyucular içinde yaygın olarak kullanılmaktadır

Kozmetik alanda deri ve mukozalar üzerine bu kadar önemli özelliği bulunan zeytinyağının ozonla birleşmesi, dermokozmetik alanda bir çok ihtiyaçlarımıza cevap verebilen innovatif yeni bir ürünü ortaya çıkarıyor.

Bu ozonize yağlar, eğer uygun şartlarda saklanırsa içindeki aktif oksijeni 2 yıla kadar saklayabiliyor.

Yara iyileşmesi; travma yerinde enfeksiyonun önlenmesi, nem dengesinin sağlanması, bir çok vitamin, mineral büyüme faktörleri ve yeterli doku oksijenizasyonuna bağlıdır.

Ozonize zeytinyağının topikal olarak cilt ve mukoza üzerine uygulanması doku rejenerasyonunu uyarmakta, hücre oksijenasyonunu artırmakta ve bakteri-mantar-virus üzerine germisid özellik göstermektedir.

Yüksek düzeyde oksijen içeren ozonize zeytinyağı cildi yumuşatmakta ve elastikiyetini artırmaktadır

Ozonize yağlar içerdiği aktif oksijen nedeniyle antimikrobiyal, immunolojik ve oksijenizasyon özelliği bulunmaktadır.

Ozonun önemli bir özelliği de ozonun antimikrobik etkilerine bakteri, virus ve mantarların direnç geliştirememesidir.

Ozonize zeytinyağının bakteri, mantar ve virüsleri öldürücü özelliği, doku yenileme (regeneration) ve kan stimülasyonu özelliği bilimsel olarak yeterince ortaya konmuştur.

Ozonize zeytinyağı, lazer epilasyon, mikroiğne (dermapen) uygulanması ve dövme silme lazer uygulanması sonrası cilt hasarlarında sonrası günde 2 ila 3 kez uygulanması faydalı kozmetik etkiler göstermektedir

Ozonize zeytinyağının kimyası

Ozonize yağların etkileri ozonlama süresine ve esansiyel yağın içeriğine göre değişmektedir. Ozonolisis olarak ta adlandırılan ozon gazının bitkisel yağlarla belli ozon akımı ile belli süreler karşılaştırılması sonrası doymamış yağ asitleri ndeki karbon bağları ile aktif oksijen birleşmesi sonrası ozonid ler, aldehitler ve peroksitler oluşmaktadır. Ünlü ozon araştırmacısı ve ozon tedavisi otörü Bocci ozonize yağların iyileştirici etkisinin yağın içinde oluşan ozonidlere ve hidrojen peroksite bağlı olduğunu bildirmiştir (V. A. Bocci, Arch. Med. Res., 2006, 37, 425.)

Ozonize Zeytinyağının Teknik Özellikleri

MDClearx Ozonize Zeytinyağı cilt bakımınızı kolaylaştırır.

Ozonize zeytinyağı, ozon gazının bir süre zeytinyağının içinden geçirilmesi sonrası elde edilen yarı katı bir üründür ve özel bir kokusu bulunmaktadır.

Ozonize zeytinyağının kalitesinin en önemli göstergelerinden birisi “peroksit değeri”dir. Peroksit değeri 1 kg ozonize yağda bulunan aktif oksijenin miliekivalan olarak ölçüm değeridir (mEq/kg). Normal yemeklik zeytinyağında 20 meq/kg geçmemelidir.

MDCLEARx ozonize zeytinyağı peroksit değeri 4 meq/kg, asitlik değeri 0.09 ve iodine değeri 111 olan rafine edilmemiş, soğuk preslenmiş zeytinyağının ozonizasyon işlemi sonrası, peroksit değeri, asitlik değeri ve iodin değeri uzun süreli cilt üzeri kullanım için ayarlanmış dermokozmetik bir üründür.

Contact Us

Merak ettiğiniz konuları lütfen bize yazınız. Size en kısa zamanda cevap vermeye çalışacağız.

Not readable? Change text. captcha txt

Start typing and press Enter to search